Προγράμματα Πολιτιστικών θεμάτων που υλοποιούνται στο σχολείο μας το σχολικό έτος 2023-2024

• Πρόγραμμα Πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο «Τοιχογραφώντας την Ιστορία». Εκπονούν ο Αθανάσιος Τσολακίδης (ΠΕ 86 & ΠΕ 01), ως συντονιστής και οι Θεολόγου Βίκτωρ (ΠΕ04.02), Καζάκου Ελένη (ΠΕ04.02).
  • Πρόγραμμα Πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο «Η σχολική βιβλιοθήκη ως πόλος έλξης για τους μαθητές/τριες». Εκπονούν ο Αθανάσιος Αποστολάκης (ΠΕ 04.04), ως συντονιστής και οι Δόγκα Αγόρω (ΠΕ02), Σιώκη Φωτεινή (ΠΕ01).
  • Πρόγραμμα Πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο «Προετοιμασία και παράσταση θεατρικού έργου». Εκπονούν η ΔόγκαΑγόρω (ΠΕ 02), ως συντονιστής και οι Πουλπούλογλου Νικόλαος (ΠΕ02.50), Μαυρίδης Κωνσταντίνος (ΠΕ04.01).
  • Πρόγραμμα Πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο «Νέοι ορίζοντες στην σύγχρονη εκπαίδευση : Κβαντική υπολογιστική για Μαθητές (Κ.Υ.ΜΑ.)». Εκπονούν η Δόσπρα Πετρούλα (ΠΕ 03), ως συντονιστής και οι Μαυρίδης Κωνσταντίνος (ΠΕ04.01), Μούντελου Παναγιώτα (ΠΕ80).
  • Πρόγραμμα Πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο «Παραδόσεις και θρύλοι για την Άλωση της Κωνσταντινούπολης». Εκπονούν η Καραθανάση Οδύσσεια (ΠΕ 02), ως συντονιστής και οι Ντούλης Απόστολος (ΠΕ06), Αγγέλη Γεωργία  (ΠΕ02).
  • Πρόγραμμα Πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο «Τα Βυζαντινά μνημεία της Καστοριάς. Η Καστοριά ως πόλη της Μεσαιωνικής Ευρώπης». Εκπονούν η Λαπαρίδου Σοφία (ΠΕ 02), ως συντονιστής και οι Μούντελου Παναγιώτα (ΠΕ80) , Δόσπρα Πετρούλα (ΠΕ03).
  • Πρόγραμμα Πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο «Μουσικοχορευτκές δράσεις και αποδράσεις». Εκπονούν η Μιχαλοπούλου Πολυξένη (ΠΕ 03), ως συντονιστής και οι Αγγέλη Γεωργία (ΠΕ02), Τσαρουχίδου Σοφία-Μαρία (ΠΕ02).
  • Πρόγραμμα Πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο «Ψηφιοποίηση της σχολικής βιβλιοθήκης». Εκπονούν η Τζίκα Μαρία (ΠΕ 86), ως συντονιστής και οι Κουλιούμπα Παρασκευή (ΠΕ02), Μοσχά Μαρία (ΠΕ02).